نمایشگاهی تنها با یک اثر

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، «برانداز نکنید، زل بزنید»، این کمال مطلوب برگزارکنندگان نمایشگاهی است که عزب یک جای پا هنری را می توان در آن دید.

تابلو نقاشی « بانوی صخره ها» شاهکاری از «لئوناردو داونیچی» عزب اثری است که در نمایشگاه متاخر گالری ملی لندن به ارائه گذاشته می شود.

«کارولین کمپل» ـ مدیر مجموعه آثار و جستجوگر گالری ملی لندن ـ اظهار کرد: «هدف کلی از برگزاری این نمایشگاه، تشویق کردن بازدیدکنندگان به تماشای باریک بین آثار است.»

«کمپل» افزود: «ما عزم داریم انسان را تشویق کنیم زمان بیشتری صرف کردن نگاه کردن یک اثری بکنند، چرا که گاهی اوقات احساس می کنیم بازدیدکنندگان فقط ۱۵ وقت را به تماشای یک معلول هنری اختصاص می دهند. هدف از برگزاری این پروژه هنری آن است که بازدیدکننده از تماشای یکی از شاهکارهای هنری گالری ملی لندن حس بیشتری داشته باشد و کیف بیشتری ببرد.»

مدیر این گالری معتقد است، این اولین نمایشگاهی است که با این هدف برگزار می شود.

کمپانی «۵۹ Productions» که مسئولیت مدل سازی ویدئوهای رسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۲ را برعهده داشت نیز درون این پروژه هنری شریک شدن دارد.

بازدیدکنندگان این نمایشگاه که با زمان بندی های فاش باخبر می شوند،  از حجره هایی که ابعاد مختلفی از تابلو نقاشی «بانوصخره ها» را بوسیله عرضه می گذارد، گذر می کنند. بخاطر مثال یک اتاق به ارائه این اثر از زوایای متنوع اختصاص داده شده است و یک حجره این تابلو نقاشی را بوسیله قیافه سه گانه اینده بوسیله شمایل می کشد. و در نهایت حجره سوم، تابلو نقاشی «بانوی صخره ها» را در حالی بوسیله ارائه می گذارد که گویی در محرابی که در سال ۱۵۰۸ در آن راحتی داشت، حضور دارد.

این نمایشگاه بخشی از مراسمی است که گالری ملی لندن بخاطر گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت داوینچی به پا می دارد.

موزه لوور پاریس نیز نمایشگاه بسیار بزرگتری را به همین عزیمت ترتیب داده است که تا بیست و چهارم فوریه سال آینده ادامه خواهد داشت. گالری ملی لندن همچنین یکی از آثار «داوینچی» را بخاطر برگزاری این نمایشگاه بزرگ به «لوور» امانت داده است.

انتهای پیام