محو اسرائیل یعنی صاحبان واقعی فلسطین بتوانند دولت را گزینش کنند

به گزارش ایسنا، حضور آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (جمعه) درون بازدید مسئولان نظام، مهمانان شرکت کننده تو جلسه پیوند اسلامی، سفیران کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم، علت مصائب امروز دنیای اسلام به ویژه وضع تأسف وعده فلسطین را ضعف موافقت اسلامی دانستند و با تأکید بر اینکه محو اسرائیل به معنای محو رژیم جعلی صهیونیستی و حاکم شدن نوبت نخبه صاحبان اصلی فلسطین اعم از مسلمان، مسیحی و یهودی است، خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا، با اصل اسلام و همه کشورهای اسلامی مخالفند و زنجیر پا بر جا آنها در منطقه ما «فایده داخل مراکز حساس و تصمیم گیر»، «ایجاد تفرق تو ملتها»، و «القاء تسلیم مقابل آمریکا به عنوان روش حل مشکلات» است که نسخه تداوی در مقابل این اطلس ها، روشنگری و پایداری داخل راه عبث است.

حضرت آیت الله خامنه ای داخل این دیدار با تبریک فرخنده میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، پیامبر بزرگوار اسلام را «قرآنِ مجسم»، «برترین و با عظمت ترین مخلوق پروردگار» و «پرتو و وسیله حیات و روشنایی جوامع انسانی» خواندند و گفتند: بشریت به تدریج این حقایق را حس خواهد کرد و امیدواریم شاهد روزی باشیم که در ایام ولادت این وجود مقدس، دنیای اسلام متبسم باشد و غم و اندوه کنار لبان آن ننشسته باشد.

رهبر تنش اسلامی با اشاره بوسیله نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ربیع الاول به نشانی هفته وحدت تو جمهوری اسلامی، وحدت را نه یک لول سیاسی و تاکتیکی بلکه «اعتقاد و ایمان قلبی به لزوم اتفاق امت اسلامی» دانستند و افزودند: این باور حقیقت دار، حتی قبل از تشکیل جمهوری اسلامی نیز طرفداران مهمی از جمله مرجع مبصر کچل عالم شیعه، آیت الله بروجردی داشت.

ایشان با حساب کردن مراتب وحدت، پایین ترین اشکوب و اولین قدم تو اتحاد دنیای اسلام را «کف نفس جوامع، دولتها، اقوام و مذاهب اسلامی از تعرض و ضربه زدن به یکدیگر» و «موافقت در برابر دشمن مشترک» خواندند و گفتند: در مراتب بالاتر، کشورهای اسلامی باید با یکدیگر در علم، ثروت، حمایت و غلبه سیاسی درون موجب دستیابی بوسیله تمدن نوین اسلامی هم افزایی و تکاپو کنند که جمهوری اسلامی نیز همین خال یعنی چسبیدگی به تمدن نوین اسلامی را هدف نهایی خود قرار داده است.

محضر آیت الله خامنه ای مصائب موجود در دنیای اسلام از جمله روانی فلسطین و جنگهای خونین در یمن، غرب آسیا و شمال آفریقا را ناشی از پایبند نبودن به اصل کف نفس از معارضه و ائتلاف در برابر دشمن مشترک دانستند و خاطرنشان کردند: امروز بزرگترین بیماری دنیای اسلام، قضیه فلسطین است که ملتی را از بناء و وطن خود آواره کردند.

پیشگام انقلاب اسلامی با اشاره به مواضع معلوم امام گرامی از آغاز تنش اسلامی درون اخبار سربزرگی علیه نفوذ، دخالت و ظلم صهیونیسم، موضع جمهوری اسلامی ایران تو روانی فلسطین را موضعی شدید و اصولی خواندند و گفتند: از ابتدای نهضت اسلامی تا به امروز همچنان پیاده شدن این موقعیت باقی هستیم، یعنی بدون مال اندیشی و رودربایستی بوسیله فلسطین و فلسطینی ها معاون کرده و خواهیم کرد و این کار را شهریه همه دنیای اسلام می دانیم.

ایشان با رمز بوسیله تکاپو دشمنان برای تحریف معنای تأکیدات مکرر امام راحل و مسئولان نظام اسلامی تو خصوص «نیست اسرائیل» گفتند: ما طرفدار فلسطین و استقلال و رهایی آن هستیم و محو اسرائیل بوسیله معنای نیست مردم شور نیست، چرا که ما با آنها هیچگاه طرز کار نداریم همچنان که درون کشور ما همچنین جمعی از یهودیان در کمال امنیت عمر می کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، زدودن اسرائیل را بوسیله معنای نابودی حکمرانی و رژیم تحمیلی صهیونیستی خواندند و تأکید کردند: آدم فلسطین چه مسلمان چه مسیحی و چه یهودی که صاحبان اصلی آن ناحیه هستند باید بتوانند خودشان دولت خود را انتخاب، و بی قرار ها و اراذل و اوباشی مانند نتانیاهو را بیرون و کشورشان را اداره کنند که البته این ائتلاف خواهد افتاد.

رهبر نهضت اسلامی در ادامه، دشمنیِ آمریکا، رژیم صهیونیستی و دشمنان یکدلی اسلامی را هوشیار همه کشورهای اسلامی دانستند و افزودند: ماهیت اسلام، تکذیب ستم و استکبار و سلطه است، بنابراین آنها با اصل اسلام و همگی کشورهای اسلامی مخالفند و این تصور که دشمنی آنها فقط با جمهوری اسلامی است، صحیح حلق.

ایشان با رمز به تعابیر هتک حرمت آمیز آمریکایی ها درباره سعودی گفتند: اینکه آنها صریحاً می گویند سعودی ها جاهل از پول چیز دیگری ندارند یعنی باید برویم و آنها را غارت کنیم که این دشمنی آشکار با یک ناحیه و ملت است و طرفهای آنها باید بفهمند که داخل مقابل چنین توهین هایی با غیرت عربی و شرف اسلامی چه شهریه ای دارند.

حضرت آیت الله خامنه ای آستان آمریکا در منطقه را موجب ایجاد شر، فساد، ناامنی و تشکیل گروههایی از قبیل داعش دانستند و با تأکید پهلو لزوم آشنا شدن ملتهای مسلمان با چهره پا بر جا و نفاق آلود آمریکا افزودند: امروز سلاح اصلی آمریکا تو منطقه ما «نفوذ داخل مراکز حساس و غرض گیر»، «خلق کردن تفرقه و رعشه در عزم ملتها»، «خلق کردن بی اعتمادی میان ملتها و دولتها»، «دستکاری در محاسبات تصمیم گیران و وانمود کردن این مطلب است که حلّال مشکلات، رفتن زیر پرچم آمریکا و استرداد شدن» است که این سلاح از سلاح نظامی و سخت نیز خطرناک نم است.

رهبر نهضت اسلامی راه مواجهه با دشمنان را عمل به فرمان پروردگار یعنی ایستادگی در راه حق خواندند و افزودند: البته این مقاومت مشقت هایی همچنین خواهد داشت ولی تحمل این ماندگی ها عمل صالح است و نزد خداوند اجر خواهد داشت، ضمن اینکه تسلیمِ دشمن شدن، سختی های بیشتری دارد و خداوند کسانی را که بدنه به ستم دهند، تهذیب خواهد کرد.

ایشان در مقدر شدن پایانی سخنانشان، هر سخن، حرکت و اقدام تو دنیای اسلام درون جهت «خلاصی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ملتهای مسلمان»، «یگانگی و توانایی ملت اسلامی»، «کمک به مردم و مستضعفان»، «تبلیغ حقایق و مقابله با موهومات» و «ترویج خرد و تحقیقات از جمله کارمایه هسته ای» را حسنه و ادا صالح دانستند و گفتند: کارمایه صلح آمیز هسته ای نیاز ملتها است اما انحصارطلبان غربی به دنبال آن هستند که این انرژی را در انحصار خود نگه دارند و در مقابل عرض و استقلال ملتها، آن را قطره چکه به آنها بدهند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: غربی ها می دانند ما از لحاظ مبنایی و اعتقادی به قفا سلاح هسته ای نیستیم، بنابراین علت مشاجره آنها با حرکت هسته ای جمهوری اسلامی، بازداشتن ایران از دانش، صنعت و اقتدار هسته ای است.

رهبر تنش اسلامی وظیفه روشنفکران و علمای دنیای اسلام را بسیار مهم دانستند و تأکید کردند: با غلبه از ضایع دفاع کنید و از دشمن نترسید و بدانید دنیای اسلام به فضل خدایی در آینده خیر چندان دور، شکل پذیری آرزوهای افتابی خود را خواهد دیدن.

پیش از سخنان پیشگام تنش اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین فقیه رئیس جمهور گفت: پیامبر بزرگوار اسلام تو شرایطی پا به عرصه بود گذاشت که گیتی بکلی تبعیض، نزاع و خون ریزی بود.

آقای عالم افزود: پیامبر گرامی با خویشتن کتاب آسمانی، میزان، صداقت، علم، ایمان و وحدت و همراهی را به ارمغان آورد و نیکوترین سرمشق را بخاطر دنیا و اجتماع عرضه کرد.

مهتر جمهور با اشعار اینکه نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه به دلیل طلبیدن انقلاب اسلامی است، گفت: نفوذ انقلاب است که دلها را بوسیله خود جذب کرده و چنانچه امروز ملت های سوریه، لبنان، یمن، عراق و بحرین با جمهوری اسلامی عاطفه خلط می کنند، به دلیل پیام نهضت است.

آقای روحانی با اشاره بوسیله اینکه فرزندان ایران اسلامی در نحو دفاع از ملتهای سوریه و عراق به عنوان مستشار جان خویشتن را تو مقابل اخلاص گذاشتند، تأکید کرد: چنانچه فرزندان ما در سوریه، عراق و لبنان درگاه پیدا کردند، برایشان آزادی انسان ها و دامنه نهادن تو مسیر پیروی از رسول الله معیار وجود و امروز نیز آنچه می خواهیم وحدت، اخوت و انقیاد از راه پیامبر معزز اسلام است.

مهتر جمهور با تأکید بر اینکه داخل دنیای امروز تنها راه استخلاص از تفرقه، ارتجاع و تجاوزگری امریکا و رژیم صهیونیستی، پیروی از قاصد الله(ص) است، افزود: در روز میلاد پیامبر عزیز اسلام می خواهیم که دنیای اسلام، متحد و برادرانه در برابر ظلم و تجاوز بایستد و به پیروزی دست یابد.

در پایان این دیدار جمعی از مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی از نزدیک با رهبر قیام اسلامی ملاقات و گپ کردند.

انتهای پیام