تمسک بوسیله قرآن کریم اسلوب استخلاص بشریت است

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سازمان ادب و ارتباطات اسلامی، بوسیله بستگی فرارسیدن میلاد محضر عیسی مسیح(ع)، گفت وگوی ادیان با نشانی «تولد مسیح؛ تولد خاطرخواهی» در مدرسه مسیحیت «نام مقدس» بمبئی با آستان محسن آشوری، موقوف فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی و جمعی اندیشمندانی از ادیان هند برگزار شد.

اسقف اس .ام. مایکل در سخنانی، گفت: حضرت عیسی مسیح(ع) بشارت دهنده عشق، صلح و دوستی است و از انزجار و دشمنی بیزار وجود و مجموع صفات حسنه و پسندیده در ایشان باعث شد که پیروان یدکی بوسیله قرض مسیحیت بپیوندند.

وی با اشاره به عشق و رفاقت درون همه آیین های جهان، گفت: همه پیامبران الهی و آیین ها به دنبال صلح و صفا و هارمونی با دیگر ادیان و مذاهب هستند. اکنون جامعه انسانی احتیاج به صلح و آرامش دارد، متأسفانه برخی از افراد با ناراست فهمی ها و ناراست اندیشی های خود دست به جنایت هایی با نام قرض می زنند که غیر شایان قبول است.

قرآن سخی معجزه خاتم الانبیاء(ص) است

مفتی منظور ضیاء، رییس افتائ ایالت مهاراشترا و رییس مؤسسه معرفت و هنر بمبئی داخل سخنانی، اقرار کرد: قرآن تاریخ مقدس و خرق عادت خاتم الانبیاء حضرت محمد(ص) کلید روش نجات بشریت به لفظ صلح و آرامش است. قوانین الوهیت برای رشد فکری و آرامش و آسایش اهل اجتماع از لفظ خداوند متعال نازل شده اند و پیروان ادیان اگر بوسیله درستی آن دستورات را انجام دهند هیچگاه دستخوش کج اندیشی های دینی و رفتارهای ناهنجار درون وقایع هولناک نخواهند شد.

وی با اشاره به دستورات الهی داخل قرآن و سیره پیامبر اعظم(ص) بیان کرد: پیامبر اعظم رحمةللعالمین است و برای همه افراد ادیان دیگر احترام قائل بودند و آنها را مورد توجه فراغت می دادند. اگر درون قرآن بنگریم از همگی ادیان خدایی واج بوسیله میان می آید و همه ادیان الهی از سرچشمه واحد نشأت اندوهناک اند.

مفتی اراده ضیاء افزود: قصص پیامبران و سرگذشت خانواده های آنها سخن به میان می آورد. امروزه همگی مردم های آزادی یا بایستی به واکاوی دستورات الهی پرداخته و آنها را خط مشی خود در زندگی قرار دهند.

رییس مؤسسه معرفت و هنر بمبئی اعتراف کرد: داخل قرآن مجید از حضرت عیسی مسیح(ع) به عنوان یکی از پیامبران بزرگ به احسان یاد می شود و مادرشان حضرت مریم(س) را جزء یکی از زنان بهشتی یاد می کنند.

درون ادامه این مراسم، سوامی پربو کِشیو چندرا گفت: آیین هندوئیسم پس از مسیحیت و اسلام بیشترین پیروان را در گیتی دارد و دارای زیاد از شش هزاره سال پیشینه تاریخی است.

وی با رمز به هارمونی بسیار قشنگ درون شبه قاره هند اعتراف کرد: امروزه هند به عنوان یکی از کشورهای آزاد و سکولاریسم در گیتی معرفی کردن می گردد و ادیان گوناگون می توانند درون آن آزادانه به فعالیت های دینی خود پردازند و این باعث شده که هارمونی بسیار ملیح در هند تشکیل شود و تعجب جمیع را برانگیزد.

داخل ادامه، سخنرانان دیگر از ادیان گوناگون به مذاکره درباره خاطرخواهی و رفاقت درون ادیان خویشتن پرداختند و صلح و آرامش و هارمونی با دیگر ادیان را نیاز امروز اجتماع جهانی عنوان کردند.

بانو Madhavi Raghav Narsalay، متفکر آیین هندوئیسم و رییس پیشین دپارتمان سانسکریت دانشگاه بمبئی، Gilbert De Lima، لله کالج سنت پیوس بمبئی، تجراج سینگ، اندیشمند آیین سیک و مشاور اقتصادی و تجاری، مادام وضوح شهناز نادرشاه، فکور زرتشتی و مؤسس موسسه مردم نهاد مهر روشنی، خانم شیلپا چیهدا، استاد کالج سنت زویر و اندیشمند آیین جینیسم و نیز بانت راهل بودی، اندیشمند بودیسم و داستان بودیسم از سخنرانان دیگر این مراسم بودند.

انتهای پیام/ص