امام جمعه تبریز: هنر می تواند ماهیت و نرخ های انقلاب را در جامعه باز پاشیدن بدهد

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از روابط اشتراکی موسسه بسیج هنرمندان ناحیه ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار جمعی از شرکت کنندگان درون چهارمین دوسالانه سراسری عکس نور با پیش روی اینکه جمهوری اسلامی ایران بوسیله برکت دفاع مهذب در عکاسی صاحب استیل است گفت : یکی از مظاهر تمدنی انقلاب هنر است و هنرمندان عکاس با شیوه های هنری تلاش کنند تا ماهیت و قیمت های نهضت را در اجتماع بازنشر کنند.
 
امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه قیام اسلامی امری فرهنگی حیات و این وجه تمایز بارز آن با دیگر تنش هاست افزود: انقلاب اسلامی به هنر، تفکری فطری بخشید و اصل جدیدی را بروز داد و تو ذیل آن داخل هنر دگرگونی ماهیت ایجاد کرد.
 
وی با اشاره به پیشرفت های رشته عکاسی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی درون کشور اظهار کرد: رشته عکاسی ایران به عنوان یکی از هنرهای تجسمی بعد از عهد دفاع مهذب در دنیا مطرح شد و حتی ایران را به نشانی یک کشور دارای سبک به جهانیان معرفی کرد.
 
حجت الاسلام آل هاشم افزودن کرد: امروزه عکاسی به نشانی زیربنای تمامی هنرهای تجسمی داخل دنیا مطرح است و تمام این هنرها وابسته به عکس هستند و ایران اسلامی امروز درون صنعت عکس جهان دارای سبک عکاسی جنگ، دفاع مقدس، تصاویر شهدا و … است که مظفر شده، ژانر جدیدی را به جهانیان معرفی یواش.
 
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: مجادله تحمیلی و عهد دفاع مقدس یکی از برهه های تاریخی مهم و اثرگذار ناحیه بود که اقشار متنوع جامعه اعم از هنرمندان را تحت تاثیر راحتی داد، به همین پندار هنرمندان کشور مجاهدت کردند تا دامن تاثیر این رویداد مهم، فعالیت های هنری خود را سمت و فروغ دهند و هماهنگ کنند. در آن دوران بسیاری از عکاسان در جبهه های نبرد پیشگاه یافته و از هنر خود بخاطر ثبت وقایع آن دوران مصرف کردند.
 
حجت الاسلام آل هاشم با اظهار اینکه یکی از انفراد های حضور این هنرمندان، جدیت برای ثبت موضوعات خاص دوران دفاع مقدس بود، گفت: هنرمندان عکاس هم در شیار افضل و غم در حصه پشتیبانی جبهه ها حضور داشتند و یکی از اهداف آن ها خبر رسانی به انسان بود.
 
وی گفت: یکی از ویژگی های هنر تنش اسلامی، وجه مردمی وجود داشتن آن است به این معنا که تمام افراد در آن انباز هستند که قاعده گذشته خلاف این امر بود و هنر بوسیله نوعی دستوری انجام می شد.
 
امام جمعه تبریز با رمز بوسیله اظهار امام خمینی (ره)  که بازیگر باید اهل تهذیب لمحه باشد تا او را «نیک لحظه» کند، زیرا که خوبی تنها از وقت نیک ساطع می شود یادآور شد: چنانچه شیرین کاری در انقلاب اسلامی دارای حیثیت و ارزشی هست به دلیل توجه به روحیه نیک نفسی در هنر است.

چهارمین دوسالانه عکس نور نهم و دهم دی ماه سال جاری بوسیله همت سازمان بسیج هنرمندان کشور داخل دهات تبریز برگزار خواهد شد.

انتهای پیام