تعیین زمان اکران فیلم ها منوط به بازگشایی سینماها

غلامرضا فرجی در گفت وگویی کوتاه با ایسنا در پاسخ به این که آیا در آخرین هفته سال جلسه شورای صنفی نمایش برای تجسس وضعیت اکران فیلم ها تشکیل خواهد شد، بیان کرد:  تا بازگشایی سینماهای قلمرو جلسه نخواهیم داشت و منتظر هستیم شرایط بخاطر باز شدن و فعالیت دوباره سینماها فراهم شود. ان شاءالله با قرار و حوصله و رعایت نکات بهداشتی به محض بازگشایی سینماها، اکران نوروزی و آثاری که در حرکت دورانی اکران بودند و با عالمگیر ویروس کرونا و تعطیلی سینماها دستخوش ضرر و زیان شدند، معاینه خواهد شد.

او با ابراز امیدواری از این که به زودی کشور از این شرایط سخت گذر کند، درباره اکران نوروزی هم گفت: به دلیل شرایط تعطیلات فعلا نمی توانیم دقیق زمانی را برای این برنامه مشهود کنیم و باید منتظر زمان بازگشایی سینماها باشیم تا براساس آن بتوان غرض گیری کرد.

داخل روزهای گذشته اظهارنظرهای مختلفی درباره وضعیت اکران فیلم ها پس از بازگشایی سینماها مطرح شده و یکی از مهم ترین اقدامات اشاره شده، ضدعفونی کردن سالن ها بخاطر فراهم شدن حضرت تماشاگران است. البته به این نکته هم تاکید شده که علاوه بر اطمینان پندار دادن به مردم نسبت به رعایت مسائل بهداشتی در سالن ها، باید پس از بازگشایی سینماها، فیلم هایی روی پرده بیایند که بیشترین تعداد مخاطب را جذب کنند.

انتهای پیام